NSS at Your Service

Home NSS at Your Service
Red Ribbon Club (RRC)

Name of Principal: Dr. M. S. Ali

Name of nodal teacher/ NSS PO: Mr. A. V. Saywan

Sr. No. Name of the RRC Members cum Per                            Educators Designation Stream

(course

Name)

Blood

Group

Mobile no. Email ID
1. Mohd. Sameer Mohd. Rafik Sheikh President cum peer Educator EE AB- 7770047143 mohdsameersheikh1432@gmail.com
2. PallaviRamprasad Tiwari Vice-president cum peer Educator EE O+ 8308080519 pallavitiwari9527@gmail.com
3. Abhijeet Vinodrao Deshmukh Secretory cum peer Educator EXTC AB+ 7030474509 abhijeetdeshmukh611@gmail.com
4. Pranali Manish Meshram Joint secretory cum peer Educator CSE B+ 8805233913 pranalimeshram088@gmail.com
5. Amit Gajanan Balanse Treasurer cum peer Educator CE B+ 9673511080 balanseamit@gmail.com
6. AkhileshPradipraoWankhade NYD-head

Peer Educator

EE AB+ 9975009260 akhileshw1234@gmail.com
7. Aishwarya Rajesh Mahajan IYD head

Peer Educator

EE A+ 9975488854 aishwarya30mahajan@gmail.com
8. YashChandubhauMahalle Innovative program head cum peer Educator CSE O+ 7218302478 yashmahalle8055@gmail.com
9. Amisha Narendra Deshmukh WAD head peer Educator EXTC AB+ 9359684660 ashishadeshmukh11@gmail.com
10. ShitalShalikramJambekar RRC devthead peer Educator CE O+ 7719834193 shitaljambekar123@gmail.com
11. SuchitLaxman Kale Social media-1 peer Educator EXTC A+ 9158925500 suchilkale45@gmail.com
12. PayalAvinashVidhale Social media-2 peer Educator CE O+ 7030842156 payalvidhale11@gmail.com
13. AbhilashaSajjansingh Thakur Publicity head peer Educator CE O+ 9359214074 abhilashasthakur2@gmail.com
14. RatandipBhagwanWasnik Blood donation peer Educator CSE AB+ 8623032685 ratandipwasnik123@gmail.com
15. Jayesh Sunil Mishra Cultural head peer Educator CE O- 9405651999 jayeshm085@gmail.com
NSS Help Desk& Cell Structure

 

Sr. No. Designation Name Dept.
1. Principal Dr. M. S. Ali
2. Program Officer Mr. A. V. Saywan Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
3. Ladies Program Officer Ms. A. D. Ingole Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
4. Sub- Program Officers Civil Engg Ms. A. M. Ingole Dept. of Civil Engg.
5. Sub- Program Officer Mr. A. A. Ugwekar Dept. of Comp Sci.& Engg
6. Sub- Program Officer Mr. A. S. Dahane Dept. of Electrical Engg
7. Sub- Program Officer Ms. A. D. Ingole Dept. of Elect. & Telecomm Engg
8. Sub- Program Officer Mr. S. K Kadam Dept. of First Year Engineering (FYBE)
9. NSS Student Coordinators (Male) Mr. SandeshN. Dafaley 3rd Year, Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
10. NSS Student Coordinators (Female)- 1 Ms.VaishnaviA. Awaghad 3rd Year, Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
11. NSS Student Coordinators (Female)- 2 Ms.ShwetaR. Ingole 3rd Year, Dept. of Electrical Engg
12. Dept. student coordinators (Male) Mr. Akshay R.Dalvi 3rd Year, Dept. of Civil Engg
13. Dept. student coordinators (Female) Ms.Shrushti R.Bandabuche 3rd Year, Dept. of Civil Engg
14. Dept. student coordinators (Male) Mr. Shivam B. Lohakare 3rd Year, Dept. of Comp Sci.& Engg
15. Dept. student coordinators (Female) Ms.Prachali S. Ahirkar 3rd Year, Dept. of Comp Sci.& Engg
16. Dept. student coordinators (Male) Mr. Govind S. Kale 3rd Year, Dept. of Electrical Engg
17. Dept. student coordinators (Female) Ms. Monika S.Dharme 3rd Year, Dept. of Electrical Engg
18. Dept. student coordinators (Male) Mr. BharatR.Bhange 3rd Year, Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
19. Dept. student coordinators (Female) Ms.Mayuri V.Datir 3rd Year, Dept. of Elect. & Telecomm Engg.
error: Content is protected !!